Yaşam Hattı Periyodik Muayenesi

Bilindiği gibi kalıcı yaşam hatlarının da periyodik olarak kontrol edilmesi gerekmektedir.Zira yatay ve düşey yaşam hatları da zaman içersinde  fiziksel şartlaradaki durumlara göre esneme ,eğilme ,bükülme veya halat üzernde yıpranma vb. durumlar ile karşılaşılması mümkündür.
 
Yaşam hatları periyodik kontrol muayenesi  her yıl en az 1 defa olmak şartıyla peiryodik kontrol muayenesi yapılmalıdır.
Yaşam hatları hayati öneme sahip olduğu için periyodik kontrolleri aksatılmadan yapılmalıdır.Aksi halde yüksekte çalışma yapılması durumunda meydana gelebilecek iş kazalarından dolayı işletmenin ciddi kayıplar yaşayacağı kaçınılmadır.
 
Çoğu zaman iş kazalarının engellenmesi adına düzenli takip yapılması  bir çok kazanın önüne geçilebilmesi için birinci önceliktir.
Yaşam hatları üzerinde insan çalışması veya çalıştırılması durumlarında hayati risk bulunduğu için sadece yaşam hatlarını yaptırmak yetmez aynı zamanda yıllık olarak en az 1 defa periyodik kontrol muayenesinin yaptırılması gerekmektedir.
Yaşam Hattı Standartları - Risk Danışmanlık

Firmamızın sahip olduğu teknik ekip ile sadece yaşam hattı montajı değil aynı zamanda periyodik kontrol muayenesi konusunda da destek alabilirsiniz.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Risk Danışmanlık
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.