Merdiven Eğitimi

Merdiven eğitimi, farklı yüksekliklerde yapılacak çalışmalarda sabit ve hareketli merdivenlerin kullanımına ilişkin konuları içermektedir. Bilindiği gibi başta inşaat olmak üzere elektrik, telekomünikasyon, dış cephe izolasyon, dış cephe temizlik, tabela ve levha gibi sektörlerde yüksek yerlerde çalışma yapıldığı durumlar olmaktadır. İnsan yeteneği marifetiyle boy olarak ulaşılamayan tüm yerlerde yapılan yüksekte çalışmalarda güvenlik önlemlerinin alınmasından, merdiveni kullanmaya, inmeye ve çıkmaya kadar birçok konu teknik olarak ele alınmaktadır.

Bu eğitim ile yüksek yerlere çıkmak için kullanılan mekanik merdivenlerin nasıl kullanılacağı, sabit merdivenler üzerinde dengede durarak düşmeden ve sağlığa zarar vermeden nasıl çalışılacağı, merdivenlerin özellikleri, teknik detayları ve bakımları gibi birçok konuda eğitim sunulmaktadır. Teorik eğitim yeterli olmamakla birlikte merdiven üzerinde yapılan çalışmaların yerleşmesi için uygulamalı eğitimlere de yer verilmektedir.

Merdiven Eğitimi - Risk Danışmanlık

Merdiven Eğitimi Nedir?

Günümüzde yüksekte çalışma eğitimi ile benzer özellikle taşıyan merdiven eğitimi, sadece sabit merdivenlerle değil makine aracılığı ile uzayan ve yükselen merdivenlerle yapılan çalışmaları da kapsamaktadır. Merdivenin kullanılması konusunda itfaiye sektörü başta olmak üzere yüksekte çalışma yapan birçok sektör de bu eğitimlerden yararlanmaktadır. İlkyardım konusunda bilgileri de içeren bu eğitimlerde düşme ve yaralanma durumlarında yapılması gereken acil müdahaleleri de içermektedir.

Merdiven eğitimi günümüzde birçok iş kolunda çalışanların alması gereken eğitimler arasındadır. Yüksekte çalışmak zorunda kalan elektrik teknisyenleri ve işçileri, yüksek binaların dış cephe temizliğini sağlayan çalışanlar, yüksek noktalara erişmek zorunda kalan tabela ve reklam işinde çalışanlar, yangın söndürme ekiplerinde yer alanlar merdiven eğitimini almalıdır. Özellikle mekanik unsurları bulunan merdivenlerin daha dikkatlice kullanılmasını amaçlayan bu eğitim iş güvenliği kapsamında da değerlendirilmektedir.

Mrediven Eğitimi İstanbul - Risk Danışmanlık

Merdiven Eğitiminin Faydaları

Merdiven eğitimi alan kişiler merdiven üzerinde yüksekte nasıl çalışılması gerektiğini öğrenecektir. Dengede durmadan kendini sabitlemeye kadar birçok konuda bilgi sahibi olacaktır. Uygulamalı eğitimler ile kendine zarar vermeden inip çıkmayı öğrenecektir. Elbette tüm bunlardan önce merdivenin nasıl kurulması gerektiğini, sabit duracaksa sabitleme kurallarını, iş güvenliği önlemleri kapsamında alınması gereken tedbirleri öğrenmektedir.

Birçok sektörün vazgeçilmez unsurlarından biri olan merdivenlerin kullanımı başlı başına eğitim gerektiren bir konudur. Ülkemizde birçok iş kolunda merdiven kullanımı ile ilgili yetersizlik ve bilgisizlik sonucunda yaralanmalar ve can kayıpları meydana gelmektedir. Bunları önlemenin en önemli yollarından biri de merdiven eğitimidir. Bu eğitimler ile yüksekte çalışma eğitimi birlikte alındığında çalışanların iki kat daha güvenlik konusuna dikkat ettiği görülmektedir.

Teknik olarak uygulamalı şekilde anlatılan eğitimin bir kısmı ile çalışanlar iş hayatlarında karşılaşılması muhtemel problemlere karşı da bilgilenmiş olmaktadır. Kendinin veya iş arkadaşlarının başına gelen herhangi bir iş kazasında nasıl davranılması gerektiği ile ilgili daha bilinçli bir yaklaşım sergilemektedir. Bu yüzden merdiven eğitiminin can sağlığını korumak adına çok önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Arama Kurtarma Eğitim Fiyat - Risk Danışmanlık

Merdiven Eğitimi Fiyatları

Farklı danışmanlık kuruluşları tarafından verilen merdiven eğitimi fiyatları, alınan teorik ve pratik ders saatlerine göre değişmektedir. Kurumlar arasında fazla fiyat farkı da bulunmamaktadır. Bu eğitimlerin teorik kısmından çok uygulamalı eğitimlerinin faydası görülmektedir. Elbette teorik kısımla desteklenen eğitimler daha kalıcı ve işe yarar olmaktadır. Seyyar merdivenlerden mekanik merdivenlere kadar birçok merdiven türünün kullanımı ile ilgili geniş bilgiler verilmektedir.

Merdiven eğitimi ile ilgili danışmanlık hizmeti sonucunda elde edeceğiniz sertifika ile birçok kuruma iş başvurusunda bulunabilirsiniz veya işbaşındayken almanız gereken merdiven eğitimini en faydalı şekilde danışmanlık firmalarından alabilirsiniz. Merdiven güvenliği ile ilgili aldığınız eğitim ile kendi sağlığınız başta olmak üzere iş arkadaşlarınızın can güvenliğini ve yaptığınız işin niteliğini koruyacaksınız.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Risk Danışmanlık
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.