Periyodik Kontroller

Periyodik kontroller, hemen hemen tüm işyerleri kapsamınca rutin olacak biçimde süreklilik gösteren kontrollerdir. Bu gibi kontrollerin yapılmasındaki en temel amaç ise işyerindeki güvenliğin her zaman için sağlanacak olmasıdır. Bunun neticesinde ise olası kusurların engellenerek sona erdirilmesidir.

Periyodik kontrol işlemleri ise daha çok makineli üretimin gerçekleştiği alanlarda kullanılmakla birlikte en iyi kontrollerin gerçekleşmesi için de tüm sistemin sağlanması gerekmektedir. Detaylı ve kapsamlı sonuçların ortaya çıkarılması ve dolayısıyla da olası iş kazalarının de engellenmesi adın rutin kontrollerin iş sahası üzerinde mutlaka gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin gerçekleşmesi için ise, işinde en iyilerin tercih edilmesinde yarar vardır. Bundan ötürü tüm işyerleri kapsamınca periyodik kontrollerin yapılması işyerlerindeki düzenlemelerin daha iyi yapılması gerektiği ve neticesinde de güvenli ortamın oluşturulması da mümkündür.

İSG Periyodik Kontroller

İSG periyodik kontroller en maksimum verim olabilecek şekilde yapılması adına iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarına fazlasıyla sorumluluk düşmektedir. Bu anlamda kişilerin genel olarak İSG çerçevesinde çok daha fazla güvenlik tedbirlerini alarak çalışmalarına daha iyi biçimde devam ettirmeleri adına mutlaka İSG mevzuatlarına uyulması da gerekmektedir.

Bu bakımdan kişilerin hem daha iyi biçimde iş verimliliğini kazanmaları hem de daha güvenli ortam yaratarak çalışanlara da en kapsamlı biçimde yardımcı olabilmeleri gerekmektedir.

Tahribatlı ve Tahribatsız Periyodik Kontroller - Risk Danışmanlık

Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Periyodik kontrolü yapan firmalar ile görüşülerek de işletmelerin bu gibi kontrolleri daha iyi ve sağlam biçimde yapması gerekmektedir. Aksi taktirde yaşanabilecek herhangi bir kaza ya da buna benzer birçok tehlikeli durum da yine işletme adına fazlasıyla zararlı olabilir.

Periyodik kontrol yapan firmalar genellikle OSGB firmaları olup iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının profesyonel çalışmalarıyla gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda periyodik kontrollerin çok daha kapsamlı, profesyonel biçimde yapılmasının yararı büyüktür.

İSG periyodik kontroller OSGB firmaları tarafından ele alınan ve kişilerin fazlasıyla önemsemesi gereken bir çalışma biçimidir. Bu kapsamda özellikle de firma yetkililerinin daha fazla araştırma yaparak firmalarının güvenliklerini daha sağlama almalarında da yarar vardır.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Risk Danışmanlık
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.